ZÁPISY DO ZÁKLADNÍCH ŠKOL PRO ROK 2021/2022

Zápisy k povinné školní docházce do 1. ročníku základní školy budou probíhat v období od 1. dubna do 30. dubna 2021. Zápis do 1. třídy s ohledem na aktuální vývoj pandemie bude připraven v distanční podobě.

ZÁPIS DO MATEŘSKÉ ŠKOLY PRO ROK 2021/2022

Termín pro podání žádosti je od 2. května do 16. května 2021 včetně. Varianty pro podání přihlášky a čestného prohlášení o očkování dítěte. 1. S elektronický podpisem zaslat na emailovou adresu msoptiky@medialine.cz 2. Podepsané dokumenty zaslat poštou na adresu Mateřská škola Přerov, Optiky 14, 750 02 Přerov 3. V nejkrajnější situaci po telefonické domluvě donést osobně. Kontakt 734 141 142. Potřebné dokumety najdete v sekci O ŠKOLCE- ZÁPIS DO MATEŘSKÉ ŠKOLY Dále prosíme o kopii rodného listu a očkovací průkaz dítěte. Po obdržení žádosti Vám emailem, nebo sms příjde registrační heslo. Po ukončení zápisu tedy 16. května 2021 včetně, bude rozhodnuto o přijetí dítěte k nám do MŠ. Seznamy s registračním číslem najdete na webových stránkách, nebo na budově školy. Jako poslední krok bude připraveno rozhodnutí. Na všechny děti se moc těšíme a doufáme, že se brzy všichni potkáme.

DISTANČNÍ VÝUKA PRO PŘEDŠKOLÁKY

V úterý 9.03.2021 od 8:00 do 16:00 hod. budou ve školce pro děti připravené balíčky s potřebným materiálem pro distanční vyuku. Tyto balíčky prosím vyzvedněte. Paní učitelky Vám natočí uvítací video, aby jste věděli jak s materiálem pracovat. Balíček bude obsahovat činnosti na 14 dní, tedy na celou dobu uzavření MŠ. Upozorňujeme, že děti mají povinnou předškolní docházku, to znamená, jamile se otevře MŠ tyto dokumenty budeme vyžadovat vypracované zpět.

STRAVNÉ PO DOBU ZAVŘENÍ MŠ

Děti mají nárok na dotovnou stravu. Bude se připravovat pouze oběd (bez předsnidávky a bez svačiny), který se bude odebírat v kmenové jídelně, která pro školku vaří- tedy ZŠS U tenisu 4. Pro zakonné zástupce bude vyhrazen čas od 11:30 do 12:00 hod, ve kterých si mohou stravu odebrat na rampě jídelny ze strany parkoviště a bude se účtovat 7 kč za obalový materiál k ceně dotovaného (jen) obědu. NE do vlastních jidlonosičů. Kontakt na jídelnu 581 201 259, kde si můžete sami objednat, nebo rušit stravu.

Uzavření MŠ

Kvůli nařízení vlády bude naše MŠ od pondělí 1.3.2021 uzavřena. Děti, jejichž zákonní zástupci jsou pracovníky vybraných profesí nezbytných pro chod státu mají možnost využít MŠ Radost. Věci do náhradní školky můžete vyzvednout v pondělí od 6:15 do 8:00 hod.

POVINNOST NOŠENÍ ROUŠKY

OD 10.9.2020 JE POVINNOST NOŠENÍ ROUŠKY VE VŠECH BUDOVÁCH, TUDÍŽ I MŠ. DÁLE VÁS PROSÍME O ROZESTUPY A DEZINFEKCI RUKOU PŘI VSTUPU DO BUDOVY- DEZINFEKČNÍ ZÓNA.

NÁHRADNÍ PRÁZDNINOVÝ PROVOZ 2020

Vážení rodiče, kvůli situaci týkající se COVID-19 a sním spojená mimořádná opatření je v tomto roce změna v příhláškách na náhradní prázdninový provoz. Viz níže naleznete tabulku s přehledem o všech školkách, které zajišťují náhradní prázdninový provoz. Prosíme rodiče našich dětí, aby emailem, nebo sms potvrdili, zda do školky v létě nastoupí a v kterém týdnu. Přihláška na prázdninový provoz bude dostupná od 27. dubna do konce května v sekci o školce- zápis dětí do MŠ- přihláška na náhradní prázdninový provoz. Doručení přihlášky prosíme datovou schránkou, emailem s elektronickým podpisem, poštou, v krajním případě po telefonické domluvě osobním předáním v mateřské škole. Ostatní mateřské školy, které zajišťují náhradní prázdninový provoz mají přihlášky a informace o doručení na svých webových stránkách. Evideční listy dětí nebudou k příhlášce vyžadovány. Pouze na přihlášku uvedete ze které mateřské školy dítě přichází.
(pro další info klikni na nadpis aktuality)

DŮLEŽITÉ

.Na dnešním jednání 18.3.2020 Krizového štábu města Přerova bylo rozhodnuto o uzavření naší školky do odvolání. Kdo bude chtít vystavit ošetřovné napiště mi na email: msoptiky@medialine.cz a já Vám to emailem pošlu.

Logo MŠ Optiky